Belka
Sobota, 20 Października 2018   imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dziś o północy nastanie cisza wyborcza. Kończymy...

Data dodania: 2018-10-19
W pięciu sondach dotyczących przyszłych wójtów i burmistrza wzięło już udział ponad 13 tysięcy internautów! Sondy będą aktywne do północy. więcej »
 
 

Oświadczenie w sprawie przeprosin Wójta Gminy...

Data dodania: 2018-10-18
W wydaniu "Gazety Nowomiejskiej" z dnia 12 października pojawiły się nakazane sądownie przeprosiny Wojciecha Dereszewskiego. Ich autor postanowił odnieść się do treści podyktowane... więcej »
 
 

Powiat nowomiejski potrzebuje nowych dróg

Data dodania: 2018-10-18
Bolączką nie tylko powiatu nowomiejskiego jest sieć dróg lokalnych. Stanisława Gorczycę, byłego parlamentarzystę z Warmii i Mazur i wieloletniego samorządowca, zapytaliśmy, jak oce... więcej »
 
 

Nie chcemy być pracownikami tymczasowymi

Data dodania: 2018-10-18
W II kwartale 2018 roku zanotowano 18-proc. spadek liczby pracowników tymczasowych w Polsce. To jeden z większych spadków. W ocenie ekspertów ta sytuacja może zmusić agencje pracy tymc... więcej »
 
 

W Polsce zanotowano najwyższy w całej Unii...

Data dodania: 2018-10-18
Drożeją chleb, warzywa, mięso i energia. Najwięcej podrożały alkohol i papierosy. Najbardziej potaniały odzież i obuwie. To najlepszy wynik w Unii Europejskiej. Tylko czy mamy się z... więcej »
 
 

Nie ma już objazdu w Starych Jabłonkach na DK nr...

Data dodania: 2018-10-18
Oddano nowy most nad Kanałem Warmińskim i zniknął uciążliwy objazd na drodze krajowej nr 16 w Starych Jabłonkach. Wielu kierowców z powiatu nowomiejskiego tamtędy jeździ do Olsztyn... więcej »
 
 

Tyliczanki wprowadziły na murawę reprezentację

Data dodania: 2018-10-17
Na Stadionie Miejskim w Ostródzie zawodniczki Społecznej Szkoły Podstawowej Tylice wraz z trenerem Jarosławem Roszkowskim uczestniczyli w meczu towarzyskim reprezentacji kobiet Polski i ... więcej »
 
 

Polskich kierowców czekają kolejne zmiany

Data dodania: 2018-10-17
Dowody rejestracyjne, karty pojazdu i prawo jazdy — w kwestii tych dokumentów czekają nas zmiany, niekiedy już kolejne. Czasami w tej kwestii można się pogubić, więc przybliżamy, c... więcej »
 
 

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół...

Data dodania: 2018-10-17
Jedną z najpiękniejszych uroczystości w kalendarzu jest Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku obchodzony był wyjątkowo 15 października. W ob... więcej »
 
 

Dzień Nauczyciela w w nowomiejskiej "Trójce"

Data dodania: 2018-10-17
Swój wewnętrzny Dzień Edukacji Narodowej świętowała społeczność nowomiejskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 627
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowomiejski 

Powiat nowomiejski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego siedzibą jest Nowe Miasto Lubawskie. W jego skład wchodzą gminy: Nowe Miasto Lubawskie, Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik oraz miasto Nowe Miasto Lubawskie.

Do powiatu można się dostać drogą krajową nr 15, drogami wojewódzkimi nr 538 i 541 oraz koleją.

Znanymi zabytkami są: ruiny sanktuarium maryjnego i klasztoru reformatów w Łąkach Bratiańskich, ruiny zamku w Bratianie, Bazylika w Nowym Mieście Lubawskim, Ruiny zamku kapituły chełmińskiej w Kurzętniku. Powiat ma charakter typowo rolniczy, ale jest tam również dużo lasów, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi na łonie natury.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola