Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Proboszcz 2018: dzisiaj kończymy głosowanie

Data dodania: 2018-12-17
Już niedługo dowiemy się, kogo obdarzyliście państwo tym zaszczytnym tytułem. Nasze głosowanie kończymy 17 grudnia o 23.59. więcej »
 
 

Spotkanie opłatkowe seniorów

Data dodania: 2018-12-17
W Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście spotkali się seniorzy stowarzyszeni w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. więcej »
 
 

Jarmark Bożonarodzeniowy w zimowej scenografii

Data dodania: 2018-12-16
Na rynku nowomiejskim rozstawiły się kramy IX edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego. Impreza przyciąga wielu odwiedzających, nawet z odległych miejscowości. więcej »
 
 

Polak ranny w zamachu w Strasburgu nie żyje. O jego...

Data dodania: 2018-12-16
Ciężko ranny przez terrorystę 36-letni Bartek Niedzielski zmarł w szpitalu. Do zamachu doszło w Strasburgu. Nasz rodak próbował powstrzymać terrorystę, który zaczął strzelać do... więcej »
 
 

Zimowy jarmark

Data dodania: 2018-12-16
Zima zawitała do Nowego Miasta, gdzie na rynku tłumnie odwiedzano doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Zimowa sceneria podkreśliła świąteczną atmosferę zakupów, aktywno"... więcej »
 
 

Szukamy dobrego domu dla sympatycznych czworonogów

Data dodania: 2018-12-15
Prosimy Czytelników i Internautów "Gazety Nowomiejskiej" o pomoc znalezieniu dobrych domów i opiekunów dla czterech sympatycznych piesków. Są one podopiecznymi Stowarzyszenia Ochrony... więcej »
 
 

Mąż maltretował mnie ponad 20 lat

Data dodania: 2018-12-15
Pani Grażyna znosiła przemoc fizyczną, psychiczną i słowną męża przez wiele lat. Musiało dojść do tragedii, żeby podjęła decyzję o rozwodzie i wyprowadzce z domu męża. Jej c... więcej »
 
 

Muzyczna uczta przed świętami

Data dodania: 2018-12-15
Miejskie Centrum Kultury zaprosiło nowomieszczan i gości na Muzyczną Opowieść Wigilijną. Wszystkie miejsca były zajęte. więcej »
 
 

Czy w Polsce trzeba płacić za zwolnienie lekarskie?

Data dodania: 2018-12-15
Czy w Polsce trzeba płacić za zwolnienie lekarskie? Za samo L4 nie, ale za inne dokumenty, jak zaświadczenie o stanie zdrowia, już niestety tak. Przekonały się o tym dwie studentki, kt... więcej »
 
 

Rosja miesza nam w szczepionkach

Data dodania: 2018-12-15
W Polsce niebezpiecznie rośnie liczba dzieci, które nie są szczepione, a ruch antyszczepionkowy zyskuje kolejnych zwolenników. I rośnie w siłę, czego dowodem była próba doprowadzeni... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 664
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowomiejski 

Powiat nowomiejski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego siedzibą jest Nowe Miasto Lubawskie. W jego skład wchodzą gminy: Nowe Miasto Lubawskie, Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik oraz miasto Nowe Miasto Lubawskie.

Do powiatu można się dostać drogą krajową nr 15, drogami wojewódzkimi nr 538 i 541 oraz koleją.

Znanymi zabytkami są: ruiny sanktuarium maryjnego i klasztoru reformatów w Łąkach Bratiańskich, ruiny zamku w Bratianie, Bazylika w Nowym Mieście Lubawskim, Ruiny zamku kapituły chełmińskiej w Kurzętniku. Powiat ma charakter typowo rolniczy, ale jest tam również dużo lasów, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi na łonie natury.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola