Belka
Czwartek, 7 Grudnia 2023   imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Nadchodzą Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A.

Data dodania: 2019-07-01
Niedługo Góra Zamkowa w Kurzętniku zamieni się w mekkę fanów dobrej muzyki. Nadchodzą Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. więcej »
 
 

Uwaga na burze z silnym wiatrem! IMGW ostrzega

Data dodania: 2019-07-01
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat, w którym ostrzega przed burzami, które przechodzą i będę przechodziły nad naszym województwem do samego wieczoru. więcej »
 
 

Cudzoziemcy chętni na nieruchomości w Polsce....

Data dodania: 2019-07-01
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało raport na temat sprzedaży polskich nieruchomości obcokrajowcom. Okazuje się, że w 2018 r. cudzoziemcy jeszcze chętni... więcej »
 
 

Nasi policjanci najlepsi w sztafecie

Data dodania: 2019-07-01
„Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie” zostały zorganizowane po raz kolejny przez Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i odby ... więcej »
 
 

Mięsożercy niszczą Ziemię. Czy psy i koty...

Data dodania: 2019-06-29
Wielu moich znajomych wegan ma w domu mięsożerne zwierzęta. Czy dręczą ich wyrzuty sumienia? W końcu wyprodukowanie porcji wołowiny to ekwiwalent przejechania 500 km samochodem! Czy p... więcej »
 
 

Wyjechać na wakacje? Ale za co...

Data dodania: 2019-06-29
Na letni wypoczynek Polacy wydadzą w tym roku średnio niemal 3400 zł, a najpopularniejszym kierunkiem letnich wojaży wciąż jest nasz Bałtyk. Jednak aż czterech na dziesięciu rodakó... więcej »
 
 

Striptiz wychodzi z mody

Data dodania: 2019-06-29
Zabiegi kosmetyczne, nauka makijażu, a nawet party bus. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach zorganizowanie wieczoru panieńskiego to nie lada wyzwanie. Bo panny młode nie chcą już t... więcej »
 
 

Nocny pożar lasu

Data dodania: 2019-06-29
Dzisiejszej nocy w rejonie między miejscowościami Pustki a Bratianem doszło do pożaru ściółki leśnej. O pożarze lasu w obrębie leśnym przylegającym do granicy p... więcej »
 
 

Koncert w Tylicach

Data dodania: 2019-06-29
Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Nowe Miasto Lubawskie, Gminne Centrum Kultury oraz Parafia św. Michała Archanioła zapraszają na koncert. Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii... więcej »
 
 

Koncert w Tylicach

Data dodania: 2019-06-29
Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Nowe Miasto Lubawskie, Gminne Centrum Kultury oraz Parafia św. Michała Archanioła zapraszają na koncert. Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warm... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 772
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowomiejski 

Powiat nowomiejski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego siedzibą jest Nowe Miasto Lubawskie. W jego skład wchodzą gminy: Nowe Miasto Lubawskie, Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik oraz miasto Nowe Miasto Lubawskie.

Do powiatu można się dostać drogą krajową nr 15, drogami wojewódzkimi nr 538 i 541 oraz koleją.

Znanymi zabytkami są: ruiny sanktuarium maryjnego i klasztoru reformatów w Łąkach Bratiańskich, ruiny zamku w Bratianie, Bazylika w Nowym Mieście Lubawskim, Ruiny zamku kapituły chełmińskiej w Kurzętniku. Powiat ma charakter typowo rolniczy, ale jest tam również dużo lasów, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi na łonie natury.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola