Belka
Czwartek, 7 Grudnia 2023   imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Magiczny wieczór świętojański z puszczaniem...

Data dodania: 2019-06-24
Nad Drwęcą w Nowym Mieście zagościła impreza Nocy Świętojańskiej. Były konkursy wianków i bukietów i inne atrakcje dla gości. Wystąpiły grupy śpiewacze. więcej »
 
 

Wybierz Najpopularniejszego Dzielnicowego

Data dodania: 2019-06-24
Plebiscyt na Najpopularniejszego Dzielnicowego powoli się rozkręca. Przez miesiąc będziemy opisywać dzielnicowych, których wskażecie nam państwo jako tych, do których macie najwięk... więcej »
 
 

Koncert w Bazylice

Data dodania: 2019-06-24
Powoli kończy się cykl koncertów w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Nowe Miasto Lubawskie 2019. więcej »
 
 

Turniej oldbojów

Data dodania: 2019-06-24
W sobotę na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się kolejna impreza w ramach  jubileuszu 100-lecia istnienia Klubu Sportowego "Drwęca".  Na zaproszenie odpowiedziały t... więcej »
 
 

Robię to, co lubię i kocham

Data dodania: 2019-06-23
Nasza Akcja/// Emilia Cybulska prowadzi salon fryzjerski w Działdowie. Nam opowiada o swojej pracy, a zarazem pasji, dzięki której może się ciągle rozwijać i robić to, co kocha. I o ... więcej »
 
 

Nasi strażacy na Mistrzostwach Polski w Częstochowie

Data dodania: 2019-06-23
XXXVI Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym zostały rozegrane w Częstochowie. Zawodnicy rywalizowali w dniach 13-14 czerwca br. na obiektach sportowych Centralnej Szkoły Państwowej ... więcej »
 
 

Pierwszy wakacyjny Festiwal Smaków w Biskupcu...

Data dodania: 2019-06-23
Od wielu lat sztandarową, wakacyjną imprezą w Biskupcu Pomorskim było Święto Gęsi. W tym roku zastąpiono je I Festiwalem Smaków, który w sobotę odbył się w biskupieckim amfiteat... więcej »
 
 

Sztuczny dowód sprzedał realne mieszkanie. Problem...

Data dodania: 2019-06-22
Jest umowa spisana u notariusza, jest PESEL, nazwisko i sprzedane mieszkanie. Ale dowód osobisty, którego użyto przy sprzedaży był... kolekcjonerski. Sąd rozstrzygnie spór, ale to kol... więcej »
 
 

Wakacje witamy burzowo, ale w przyszłym tygodniu...

Data dodania: 2019-06-21
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat, w którym ostrzega przed burzami. Od jutra (22.06) powinno jednak być już spokojniej i chłodniej. Końcówka przyszłego tygodn... więcej »
 
 

Poszukujemy najpopularniejszego dzielnicowego

Data dodania: 2019-06-21
Startujemy z plebiscytem na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Przez miesiąc będziemy opisywać dzielnicowych, których wskażecie nam państwo jako tych, do których macie największe zau... więcej »
 


Strona: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 z 772
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowomiejski 

Powiat nowomiejski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego siedzibą jest Nowe Miasto Lubawskie. W jego skład wchodzą gminy: Nowe Miasto Lubawskie, Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik oraz miasto Nowe Miasto Lubawskie.

Do powiatu można się dostać drogą krajową nr 15, drogami wojewódzkimi nr 538 i 541 oraz koleją.

Znanymi zabytkami są: ruiny sanktuarium maryjnego i klasztoru reformatów w Łąkach Bratiańskich, ruiny zamku w Bratianie, Bazylika w Nowym Mieście Lubawskim, Ruiny zamku kapituły chełmińskiej w Kurzętniku. Powiat ma charakter typowo rolniczy, ale jest tam również dużo lasów, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi na łonie natury.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola