Belka
Czwartek, 7 Grudnia 2023   imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Śmierć w dyskotece. Nie żyje 22-letnia dziewczyna

Data dodania: 2019-06-21
Do tragedii doszło nad ranem w święto Bożego Ciała. Młoda dziewczyna z Krakowa zmarła w Gwiździnach (powiat nowomiejski). więcej »
 
 

Faceci potrafią kreatywnie stylizować

Data dodania: 2019-06-21
Paweł Olszewski, właściciel ełckiego salonu fryzjerskiego Euforia, w ubiegłym roku dzięki głosom czytelników został Mistrzem Nożyczek w powiecie ełckim. Czy w tym roku uda mu się... więcej »
 
 

Jakiego tatę chcą mieć dzieci?

Data dodania: 2019-06-21
„List do Taty”, to konkurs, którego celem jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. W naszym regionie jego koordynatorką jest senator Bogusława Orzechowska, wiceprzew... więcej »
 
 

UOKiK sprawdził jedzenie na stacjach benzynowych i...

Data dodania: 2019-06-21
Inspekcja handlowa na zlecenie UOKiK skontrolowała blisko 170 barów na stacjach paliw, restauracji dworcowych czy sklepów, w których można kupić posiłki. Niestety ich efekt jest zatrw... więcej »
 
 

Puchar dla strażaków

Data dodania: 2019-06-21
Podczas ostatnie sesji rady powiatu starosta nowomiejski Andrzej Ochlak uhonorował nowomiejskich strażaków. Okazały puchar odebrał kapitan drużyny, która podczas rozgrywanych w Częs... więcej »
 
 

Puchar dla strażaków

Data dodania: 2019-06-21
Podczas ostatnie sesji rady powiatu starosta nowomiejski Andrzej Ochlak uhonorował nowomiejskich strażaków. Okazały puchar odebrał kapitan drużyny, która podczas rozgrywanych w Czę... więcej »
 
 

Procesja Bożego Ciała w Nowym Mieście Lubawskim

Data dodania: 2019-06-20
Prawie 3 tysiące wiernych z parafii nowomiejskiej oraz goście, którzy zjechali do Nowego Miasta Lubawskiego na długi weekend, wzięli udział w procesji Bożego Ciała, która przeszła ... więcej »
 
 

Powiatowy konkurs filmowy

Data dodania: 2019-06-20
W Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbyło się wręczenie nagród w konkursie filmowym  o puchar Starosty Nowomiejskiego i Wójta Gminy Kurzę... więcej »
 
 

Sesyjne podziękowania

Data dodania: 2019-06-20
Na środowej sesji rady powiatu specjalnymi gośćmi posiedzenia była grupa wyróżniającej się młodzieży szkół średnich. Tradycyjnie z końcem roku szkol... więcej »
 
 

Apel "Bezpieczne wakacje" w nowomiejskiej Szkole...

Data dodania: 2019-06-19
Gościem społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim była przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji pani Ludmiła Mroczkowska. więcej »
 


Strona: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 z 772
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowomiejski 

Powiat nowomiejski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego siedzibą jest Nowe Miasto Lubawskie. W jego skład wchodzą gminy: Nowe Miasto Lubawskie, Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik oraz miasto Nowe Miasto Lubawskie.

Do powiatu można się dostać drogą krajową nr 15, drogami wojewódzkimi nr 538 i 541 oraz koleją.

Znanymi zabytkami są: ruiny sanktuarium maryjnego i klasztoru reformatów w Łąkach Bratiańskich, ruiny zamku w Bratianie, Bazylika w Nowym Mieście Lubawskim, Ruiny zamku kapituły chełmińskiej w Kurzętniku. Powiat ma charakter typowo rolniczy, ale jest tam również dużo lasów, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi na łonie natury.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola