Belka
Czwartek, 7 Grudnia 2023   imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Świętują strażacy z Osetna i Mroczenka

Data dodania: 2019-06-28
Trwają przygotowania do dwóch strażackich jubileuszy w powiecie nowomiejskim. Świętować będą druhowie z Osetna (gmina Biskupiec) i Mroczenka (gmina Grodziczno). więcej »
 
 

Szukamy dziewczyny na okładkę

Data dodania: 2019-06-28
Żywiołowa i dynamiczna, czy spokojna i wyważona? Wysoka, a może niska i drobna? Jaka powinna być Dziewczyna Lata? Czekamy na zgłoszenia! Robimy sobie zdjęcia, a później wstawiamy j... więcej »
 
 

Pani postoi, bo mój plecak musi odpocząć

Data dodania: 2019-06-28
Zmęczona torba? Plecak, który koniecznie musi usiąść? Reklamówki z zakupami zajmujące dwa miejsca? Są pasażerowie, którzy przewożą swoje bagaże na siedzeniach autobusów czy tra... więcej »
 
 

Kolorowe wakacje 2019 - zapraszamy do zabawy!

Data dodania: 2019-06-28
W wakacyjnych wydaniach "Gazety Nowomiejskiej" będziemy publikować kolorowanki dla najmłodszych Czytelników. więcej »
 
 

W sanktuarium maryjnym w Lipach koło Lubawy...

Data dodania: 2019-06-28
Tegoroczne uroczystości nabierają szczególnego charakteru. W tym roku przypada 50. rocznica koronacji koronami papieskimi figury Matki Bożej Lipskiej. Koronacji dokonał Prymas Tysiącle... więcej »
 
 

Podatek katastralny - co to takiego i dlaczego znów...

Data dodania: 2019-06-28
W polskich mediach znów zrobiło się głośno o podatku katastralnym. Dlaczego tak wiele osób się go obawia – i czy słusznie? więcej »
 
 

Chcę być dobrym dzielnicowym

Data dodania: 2019-06-27
NASZA AKCJA///Wybieramy Najpopularniejszego Dzielnicowego. Piąte miejsce w rankingu zajmuje sierżant sztabowy Marcin Makowiecki z komisariatu w Rucianem-Nidzie. Dzielnicowym został niedaw... więcej »
 
 

SERCE DLA NIEZŁOMNEJ "INKI"

Data dodania: 2019-06-27
Ta dziewczyna nie miała jeszcze 18 lat, gdy została rozstrzelana za swoją walkę o niepodległą ojczyznę. — Za jej wielki patriotyzm, bohaterstwo i niezłomność, organizujemy także... więcej »
 
 

Puszczali wianki na jeziorze Gil

Data dodania: 2019-06-27
Tradycję Nocy Świętojańskiej w Jamielniku z udziałem panien ubranych w białe szaty i niosących palące się pochodnie kultywowano w tym roku po raz dziewiąty. więcej »
 
 

Oszuści mieszkaniowi na rynku sprzedaży. Planujesz...

Data dodania: 2019-06-27
Znajdujesz idealne mieszkanie, podpisujesz ze sprzedającym umowę u notariusza i... zostajesz z niczym. Oszuści mieszkaniowi stosują wiele metod, żeby oszukać kupujących. Podpowi... więcej »
 


Strona: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 772
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowomiejski 

Powiat nowomiejski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego siedzibą jest Nowe Miasto Lubawskie. W jego skład wchodzą gminy: Nowe Miasto Lubawskie, Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik oraz miasto Nowe Miasto Lubawskie.

Do powiatu można się dostać drogą krajową nr 15, drogami wojewódzkimi nr 538 i 541 oraz koleją.

Znanymi zabytkami są: ruiny sanktuarium maryjnego i klasztoru reformatów w Łąkach Bratiańskich, ruiny zamku w Bratianie, Bazylika w Nowym Mieście Lubawskim, Ruiny zamku kapituły chełmińskiej w Kurzętniku. Powiat ma charakter typowo rolniczy, ale jest tam również dużo lasów, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi na łonie natury.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola