Belka
Czwartek, 7 Grudnia 2023   imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Ochotnicy z Mroczenka, sto lat temu zaczynali z...

Data dodania: 2019-07-07
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mroczenku świętowali stulecie istnienia jednostki. W apelu wzięła liczna grupa gości, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy sołectwa. więcej »
 
 

Udany start Martyny Stępień w Drzonkowie

Data dodania: 2019-07-07
W Drzonkowie w dniach 1-4.07.019 r. odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Lubuskie 2019" w Podnoszeniu Ciężarów.  Bardzo udany debiut w tak prestiżowej imprezie z... więcej »
 
 

Kacper na podium mistrzostw Polski

Data dodania: 2019-07-07
W dniach 4-5 lipca 2019 r. zawodnik Nowomiejskiego Klubu Sportowego (NKS) -  Kacper  Rudnik wystartował w 73 Mistrzostwach Polski U-20, które odbyły się w Raciborzu.  W silnie obsadzonych ... więcej »
 
 

Nadleśnictwo Brodnica ma swój sztadar

Data dodania: 2019-07-05
Decyzją dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, w uznaniu za zasługi dla polskiego leśnictwa, został nadany sztandar Nadleśnictwu Brodnica. więcej »
 
 

Wyszkoni, Golec uOrkiestra, Laskowski, Electric...

Data dodania: 2019-07-05
W dniach 13-14 lipca Iława będzie obchodziła swoje Dni. Głównym punktem programu święta miasta nad Jeziorakiem będą koncerty: w sobotę na boisku bocznym przy basenie, a w niedziel więcej »
 
 

Inwestycje małe ale cieszą

Data dodania: 2019-07-05
Początek lipca w gminie Biskupiec nie oznacza wakacyjnego spowolnienia, wręcz przeciwnie. Gospodarz gminy Arkadiusz Dobek właśnie w tych dniach zawarł porozumienia z wykonawcami kilku, drobnych inwest... więcej »
 
 

Już są! Wstępne wyniki tegorocznych egzaminów...

Data dodania: 2019-07-04
Tegoroczni maturzyści, za pośrednictwem specjalnego serwisu dla uczniów, mają od dziś możliwość sprawdzenia informacji o uzyskanych wynikach z egzaminu maturalnego. więcej »
 
 

Włamywacze zatrzymani. Okradli m.in. wójta gminy...

Data dodania: 2019-07-04
W grudniu ubiegłego roku doszło do włamania na posesji wójta gminy Biskupiec. Złodzieje zostali zatrzymani. więcej »
 
 

Złożyłeś w czerwcu podanie o emeryturę? To...

Data dodania: 2019-07-04
Przyszli emeryci powinni zrobić wszystko, by nie przechodzić na emeryturę w czerwcu. W tym miesiącu mamy bowiem niekorzystną waloryzację składek i kapitału początkowego, a to może ... więcej »
 
 

Kradli przez siedem lat

Data dodania: 2019-07-04
Nowomiejscy kryminalni od pewnego czasu prowadzili czynności mające na celu wykrycie sprawców włamań do budynków mieszkalnych, które były zgłoszone w ostatnich miesiącach.&nb... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 772
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowomiejski 

Powiat nowomiejski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego siedzibą jest Nowe Miasto Lubawskie. W jego skład wchodzą gminy: Nowe Miasto Lubawskie, Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik oraz miasto Nowe Miasto Lubawskie.

Do powiatu można się dostać drogą krajową nr 15, drogami wojewódzkimi nr 538 i 541 oraz koleją.

Znanymi zabytkami są: ruiny sanktuarium maryjnego i klasztoru reformatów w Łąkach Bratiańskich, ruiny zamku w Bratianie, Bazylika w Nowym Mieście Lubawskim, Ruiny zamku kapituły chełmińskiej w Kurzętniku. Powiat ma charakter typowo rolniczy, ale jest tam również dużo lasów, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi na łonie natury.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola