Belka
Czwartek, 7 Grudnia 2023   imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Wycieczka rowerowa

Data dodania: 2019-07-04
Fundacja Wybudowania zaprasza na wycieczkę rowerową, którą organizuje 6 lipca, w sobotę od godz. 9.00.  Start w Łąkach Bratiańskich w ruinach klasztoru. Trasa poprowadzi przez Br... więcej »
 
 

Były kościół ewangelicki w nowej odsłonie

Data dodania: 2019-07-03
Niebawem rozpocznie się remont i przebudowa dawnego kościoła ewangelickiego na rynku w Nowym Mieście Lubawskim. Umowa z wykonawcą prac została już podpisana w Urzędzie Miasta. więcej »
 
 

Nowomiejska przystań kajakowa będzie modernizowana

Data dodania: 2019-07-03
Burmistrz Józef Blank podpisał umowę dotyczącą modernizacji przystani kajakowej w Nowym Mieście Lubawskim. Prace mają się zakończyć do 18 listopada 2019 roku. więcej »
 
 

W sobotę akcja poboru krwi u strażaków w Biskupcu

Data dodania: 2019-07-03
W sobotę, 6 lipca, chętne osoby będą mogły oddać krew w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupcu Pomorskim. Organizatorzy zapraszają krwiodawców. więcej »
 
 

Takie rzeczy tylko na Mazurach. Hit czy kit? [SONDA]

Data dodania: 2019-07-03
Na stronie Żegnamy Reklamy na Facebooku pojawił się wpis ze zdjęciem, pokazującym wielki billboard marki Toyota Polska na środku jednego z mazurskich jezior. Pod wpisem rozgorzała dys... więcej »
 
 

Rywalizowały sołectwa z gminy Kurzętnik

Data dodania: 2019-07-03
W sołectwie Sugajenko gościli uczestnicy siódmej edycji Letniego Turnieju Wsi Gminy Kurzętnik. Rywalizację tym razem wygrało Bratuszewo. więcej »
 
 

Odpust Tomaszowy w dziesięciolecie nadania patrona

Data dodania: 2019-07-02
Tegoroczny Odpust Tomaszowy w Nowym Mieście miał szczególny wymiar. Właśnie dziesięć lat temu podczas podniosłej uroczystości, miastu nadano patrona — Świętego Tomasza. więcej »
 
 

Bez kąpielisk, niemal bez legalnych miejsc kąpieli

Data dodania: 2019-07-02
W powiecie nowomiejskim jest w tym sezonie tylko jedno miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Sanepid apeluje o stworzenie pełnoprawnego kąpieliska. więcej »
 
 

Terytorialsi doskonalą umiejętności

Data dodania: 2019-07-02
Morąski batalion lekkiej piechoty jako pierwszy wszedł w drugi etap szkolenia żołnierzy OT - szkolenie specjalistyczne.  W weekend od 29 do 30 czerwca 2019 r. szkoliło się ponad 150 ż... więcej »
 
 

Ośrodek leczenia uzależnień pod Warszawą

Data dodania: 2019-07-02
Żyjemy w bardzo szybkim świecie. Ciągły pościg za karierą i spełnieniem obowiązków wywiera na wielu z nas olbrzymią presję.  Niektórzy próbują... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 772
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowomiejski 

Powiat nowomiejski – powiat w województwie warmińsko-mazurskim, którego siedzibą jest Nowe Miasto Lubawskie. W jego skład wchodzą gminy: Nowe Miasto Lubawskie, Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik oraz miasto Nowe Miasto Lubawskie.

Do powiatu można się dostać drogą krajową nr 15, drogami wojewódzkimi nr 538 i 541 oraz koleją.

Znanymi zabytkami są: ruiny sanktuarium maryjnego i klasztoru reformatów w Łąkach Bratiańskich, ruiny zamku w Bratianie, Bazylika w Nowym Mieście Lubawskim, Ruiny zamku kapituły chełmińskiej w Kurzętniku. Powiat ma charakter typowo rolniczy, ale jest tam również dużo lasów, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi na łonie natury.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola